петок, 1 март 2024

Ливерпул го исфрли Арсенал од ФА Купот (ВИДЕО)

Со два гола во финишот од мечот Ливерпул го победи Арсенал со 2-0 во големото дерби од ФА Купот и се пласираше во следното коло.

Објавено на

часот

Сподели

Арсенал беше многу подобар во првото полувреме, создаде повеќе шанси, но не успеа да постигне гол.

Работите се променија во вториот дел во кој Ливерпул беше подобар тим, но за разлика од Арсенал двапати реализираше.

Во 80. минута Кивиор си постигна автогол за водство на Ливерпул од 1-0, а во последните мигови од мечот, во 95. минута Луис Диаз даде гол за конечни 2-0.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ