петок, 21 јуни 2024

Лион го сака Барди

Објавено на

часот

Сподели

Се очекува Леванте да го продаде Барди со цел да ја пополни финансиската дупка која ја има.
 
„90мин“ објави дека Барди се наоѓа на листата од осум фудбалери за кои е заинтересиран Лион.
 
Тие го опишуваат Барди како одличен техничар со неверојатни додавања кој би можел идеално да се вклопи во екипата.
 
Лион оваа сезона ќе ја заврши на осмото место во Лига 1 и нема да избори настап во Европа.
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ