петок, 1 март 2024

Левица со видео спот го најави учеството на претседателските избори

Политичката партија Левица најави дека на претстојните претседателски избори ќе оди со свој кандидат. На фејсбук профилот на партијата објавено е видео на кое партијата најавува учество на претседателските избори, но не и името на нивниот кандидат.

Објавено на

часот

Сподели

„Време е македонскиот народ да се заложи за себе храбро, чесно и борбено. Левица го нуди единствениот избор во клучен момент. Претседателски кандидат со решителност и храброст да каже не на раскрчмувањето на Македонија“, се дел од пораките од видеото.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ