недела, 21 април 2024

Левица: Народе, фала ви на сите што успеавме да собереме 10.000+ потписи!

Покажавме дека зрееме и растеме и имаме дисциплинирана структрура која почнува да боде очи на нашите политички непријатели, кои до вчера нè потценуваа.
Огромно ФАЛА до нашите активисти од локалните ограноци и волонтери на штандовите низ цела Македонија. Без вашето оставање срце на терен, ништо од ова немаше да биде можно, соопшти Левица.

Објавено на

часот

Сподели

„Благодарност и до професорката која си го жртвуваше раатот и влезе искрено во борбата за нашата заедничка кауза.
Собирањето потписи сè уште трае (до 8 март 2024). Сите кои сакате да оставите политичка трага на едно големо народно будење, можете релаксирано да се потпишете до крајниот рок. Канцелариите на ДИК работат и за викенди, до 20 часот.
Да здивнеме, и одиме во вистинската битка која ни претстои“, соопшти Левица.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ