четврток, 30 мај 2024

Леверкузен првпат во својата историја ја освои Бундеслигата (ВИДЕО)

На пет кола до крајот на сезоната Баер Леверкузен стана шампион на Германија, првпат во историјата. Титулата ја заверија со победа над Вердер од 5-0.

Објавено на

часот

Сподели

Баер Леверкузен и математички е шампион на Германија и тоа без загубен меч.

Тимот на Чаби Алонсо денеска тоа го направи со стил, со победа од 5-0 над Вердер Бремен.

Вирц даде хет-трик, по еднаш погодија Бонифејс и Џака.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ