недела, 26 мај 2024

Леверкузен и понатаму е без пораз, овојпат се спаси во 97. минута (ВИДЕО)

Мечот меѓу Леверкузен и Штутгарт заврши нерешено 2-2, а новиот шампион на Германија се спаси од пораз во седмата минута од продолжението.

Објавено на

часот

Сподели

Леверкузен повеќе пати оваа недела се спасуваше од пораз во судиското продолжение, па ова што се случи денеска е веќе видено.

Штутгарт водеше со 2-0 со голови на Фухрик и Ундав во првите 15 минути од второто полувреме.

Во 61. минута Адли намали на 2-1, а во 97. минута Андрих реализираше за 2-2.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ