недела, 3 март 2024

Леверкузен го понижи Баерн, тимот на Алонсо уште не е поразен оваа сезона (ВИДЕО)

Баер Леверкузен под водство на Чаби Алонсо уште не знае за пораз оваа сезона, денеска го средија и големиот Баерн Минхен победувајќи го со 3-0.

Објавено на

часот

Сподели

Во дуелот меѓу двата најдобри тима во Бундеслигата оваа сезона, Баер Леверузек убедливо го совлада Баерн Минхен.

Станишиќ во 18. минута ја најави победата, донесе водство за Леверкузен од 1-0.

По пет минути игра во вториот дел Грималдо зголеми на 2-0.

Во 95. минута кога пред голот на Леверкузен отиде и Мануел Нојер, Фримпонг погоди во празната мрежа на Баерн и ги постави конечните 3-0.

Леверкузен оваа сезона има 31 меч во сите натпреварувања, од нив 27 се победи и четири нерешени. Тимот на Алонсо уште не знае за пораз. Имаат 93 дадени голови и 22 примени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ