недела, 14 април 2024

Левандовски одбива плата од 100 милиони евра за да остане во Барселона

„Мундо Депортиво“ пишува дека Роберт Левандовски има мега понуда од клуб од Саудиска Арабија, но не сака да ја напушти Барселона.

Објавено на

часот

Сподели

Клуб од Саудиска Арабија му понудил на Левандовски годишна плата од 100 милиони евра.

Полскиот фудбалер влегува во клубот на фудбалери кои не се лакомат по парите, па не планира да ја прифати високата понуда.

Левандовски сака да остане во Барселона и наредната сезона.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ