недела, 23 јуни 2024

Левандовски: Баерн е сериозен клуб, се надевам дека нема да ме спречи да заминам

Објавено на

часот

Сподели

Роберт Левандовски има уште една година од договорот со Баерн Минхен, но сака да се пресели во Барселона ова лето.
 
„Мојата ера во Баерн заврши. Не гледам некаква можност да играм за тој клуб веќе“, вели Левандовски.
 
„Баерн е сериозен клуб и верувам дека нема да ме држат, не знам да играм таму веќе. Трансфер е најдобро решение. Се надевам дека нема да ме спречат бидејќи имам договор до јуни 2023“.
 
„Сега не би можел да кажам нешто повеќе од ова“.
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ