сабота, 2 март 2024

Летната горештина продолжува со температури и до 38 степени, можен локален дожд попладне

Објавено на

часот

Сподели

Минималната температура се движи од 13 до 23, а максималната ќе достигне од 31 до 38 степени. УВ индексот ќе изнесува 7.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Попладне облачноста ќе се зголемува и во делови од котлината ќе има услови за краткотрајна нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 20, а максималната ќе достигне до 36 степени.

Во недела ќе дува умерен до засилен северен ветер, а наместа ќе има услови за слаб дожд. Потоа во следните денови времето ќе биде стабилно и многу топло.

н

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ