понеделник, 17 јуни 2024

„Л’Екип“ тврди: Манчестер јунајтед преговара со Нејмар

Објавено на

часот

Сподели

ПСЖ сака да го продаде Нејмар, а купувач би можел да биде Манчестер јунајтед.

Францускиот клуб со продажбата на Нејмар, би задоволил една од желбите на Мбапе, тој сакаше да си замине Бразилецот уште минатото лето, но тоа не се случи.

Навивачите на ПСЖ исто така бараат заминување на Нејмар, а и тој веќе е свесен дека треба да си оди. Манчестер јунајтед би била атрактивна дестинација за него.

Наводно преговорите се во напредна фаза и трансферот би можел да се случи.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ