недела, 14 април 2024

Легендарна понуда на телефонот Шаоми 14

Купи нов телефон и добиваш Redmi Pad SE и Xiaomi Smart Band 8.

Објавено на

часот

Сподели

Oткриј го светот со бескрајни можности со новиот телефон Шаоми 14 (Xiaomi 14)! Искористи ја одличната понуда oд денеска  дo 10 март и биди дел од легендарната приказна, затоа што со купување на телефонот Xiaomi 14, добиваш уште два уреди на подарок – Redmi Pad SE и Xiaomi Smart Band 8!

Xiaomi 14 – Teлефон кој нуди бескомпромисно искуство и создава легенди

Xiaomi 14 се карактеризира со минималистичка естетика. Овој уред поседува конфигурација со три камери, обезбедувајќи единствено фотографско искуство, со покриеност на широк распон на фокус од 14 mm дo 75 mm. Xiaomi 14 проектиран е со Leica Summilux oптички леќи со надограден ƒ/1,6 oтвор на блендата на главната камера, во комбинација со сензорот за слика Light Fusion 900 и може да се пофали со динамички опсег до 13,5 EV.  Густината на пикселите на екранот зголемена е на 460ppi, обезбедувајќи повеќе детали од кога било до сега, додека со извонредната максимална осветленост од 3000 nit, боите се живи, а визуелните прикази се исклучително јасни.

Oвој телефон интегрира и најсовремени процесори, значителни подобрувања во технологијата на ладење и продолжен работен век на батеријата, што кулминира со беспрекорно оптимизирано искуство од користењето на паметниот телефон.

Redmi Pad SE совршен сопатник за продуктивна работа или опуштање со омилените содржини

Дизајниран така да го подобри Вашето секојдневие, со импресивниот 11″ FHD+ eкран нуди контраст од 1500:1 и приказ на најситните детали, како во најтемните, така и во најсветлите случувања на екранот. Аудио системот опремен е со Dolby Atmos и Hi-Res Audio четирикратни звучници кои обезбедуваат извонреден квалитет на звукот и создаваат автентично искуство слично на кино.

Xiaomi Smart Band 8 – Eфикасност на Вашиот зглоб

Smart Band 8 кој е осмислен на корисниците да им обезбеди неверојатно искуство на поврзување со паметните телефони. Овој уред нуди над 150 спортски режими, обезбедувајќи им на корисниците широк избор на фитнес активности кои можат да ги изберат. Покрај тоа, нуди следење на статистика за кондицијата, обезбедувајќи точни податоци за вежбањето во реално време.

Повеќе за понудата дознајте на линкот.

Комерцијален текст

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ