недела, 21 април 2024

Лазаров најдобар стрелец во моментов на ЕП!

Објавено на

часот

Сподели

Зад него, со еден гол помалку, се Никлас Екберг од Шведска и бомбардерот на Чешка, Филип Јиха, за кого шампионатот веќе заврши, а кој во првата фаза постигна 19 гола. Со оглед на тоа што следните на листата имаа по само 16 реализации, јасно е дека Лазаров и Екберг ќе водат исцрпувачка битка до крај за епитетот на најдобар стрелец на континенталниот шампионат.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ