вторник, 5 март 2024
Квалификации за ЕП 2024

Лазаров го објави скратениот список за дуелите со Луксембург и Турција

Објавено на

часот

Сподели

Пред македонските ракометари се последните два меча од квалификациите за Европското првенство, дуелите против Луксембург и Турција.

Лазаров денеска објави на кои ракометари ќе смета за овие дуели. 

s

Собирот на репрезентацијата е закажан на 23. април во 16 часот во хотелот Александар Палас во Скопје.

На Луксембург му гостуваме на 26. април со почеток од 20:15 часот, а на 30. април во „Борис Трајковски“ од 18 часот ја пречекуваме Труција.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ