недела, 26 мај 2024

Лазаров го објави конечниот список за баражот со Фарски Острови

Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Кире Лазаров го објави скратениот список за бараж натпреварите против Фарските Острови за пласман на Светското првенство.

Објавено на

часот

Сподели

Лазаров за овој клучен двомеч ќе смета на 20 ракометари, а на списокот се и седум резерви. Меѓу повиканите има тројца интернационалци, Никола Митревски (Порто), Филип Талески (Бенфика) и Никола Костески (Плзен).

Собирот на ракометарите е закажан за 3. мај. Првиот натпревар со Фарските Острови го играме на 8. мај во Торшавн, реваншот е на 12. мај во Скопје.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ