петок, 1 март 2024

Лавина на Шара, странска државјанка загина кај Брезовица

Попладнево 54-годишна странска државјанка загинала во зимскиот туристички центар Брезовица, на косовската страна на Шар Планина. Во соопштение на косовската полиција се вели дека жената загинала како последица на снежна лавина на местото наречено Орловско гнездо, јави дописникот на МИА од Приштина.

Објавено на

часот

Сподели

Жената скијала на местото наречено Орлово гнездо каде дошло до појава на снежна лавина. Полицијата и спасувачките екипи се на терен и го бараат телото на жената.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ