петок, 14 јуни 2024
Гигантите меркаат засилувања од Камп Ноу

Лапорта открива голем интерес за ѕвездите на Барса, понуди пристигнале за дури 8 играчи!

Објавено на

часот

Сподели

Барселона е во лоша финансиска состојба, се говори дека клубот од Камп Ноу мора да се раздели со неколку фудбалери за да ги исполни параметрите за финансиски фер плеј на Ла Лига.

Има голем интерес, но „каталонците“ нема да продаваат по секоја цена, има играчи кои се недопирливи.

„Имаме понуди за Кристенсен, за Педри, за Гави, за Араухо, за Тер Штеген, за Ансу Фати, за Рафиња, за Балде…“ – открива Жоан Лапорта.

„Но не сме клуб кој продава, нема шанси да се разделиме со нашите ѕвезди“.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ