вторник, 28 мај 2024

Лажно пријавил напад, полицијата уапси 32 годишен скопјанец

Синоќа половина час пред полноќ, во Скопје, на подрачјето на Бит Пазар, полициски службеници од Полициската станица Бит Пазар го привеле А.Ќ.(32) од Скопје поради тоа што, откако претходно лажно пријавил настан, агресивно се однесувал кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија.

Објавено на

часот

Сподели

„По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок“, информираа од МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ