сабота, 19 октомври 2024

Лајпциг ја почна сезоната со победа без Елмас, хет-трик на Крамариќ за Хофенхајм (ВИДЕО)

Лајпциг со 1-0 го совлада Бохум во првиот меч од новата сезона во Бундеслигата, Елмас поради повреда не играше на овој натпревар, Хофенхајм со 3-2 беше подобар од Холштен Кил, сите три гола беа дело на Крамариќ.

Елмас поради повреда не беше дел од овој меч, отседе на клупата, а во игра не влезе ниту Елези во составот н Бохум.

Единствениот гол на мечот го постигна Нуса во 59. минута, само четири минути откако влезе во игра.

Хрватскиот напаѓач, Крамариќ ги постигна сите три гола за Хофенхајм во победата од 3-1 над Холштен Кил.

Штутгарт беше поразен со 3-1 на гостувањето кај Фрајбург, Аугсбург и Вердер Бремен одиграа нерешено 2-2, немаше победник и на дуелот меѓу Мајнц и Унион Берлин кој заврши 1-1.