понеделник, 17 јуни 2024

Лајчак: Ситуацијата на северот на Косово и понатаму е кревка

Објавено на

часот

Сподели

Тој на Фејсбук напиша дека ги минал последните два дена во Брисел, каде со својот тим блиску соработувал со меѓународните партнери на координацијата на следните чекори во решавањето на кризата на северот на Косово.

Лајчак кажа дека разговарал со членовите на Одборот за надворешни работи на Европскиот парламент и шефот на Генералниот директорат на Европската комисија за соседство и проширување Герт Јан Копман за ситуацијата на северот на Косово и најновите случува во дијалогот на Белград и Приштина.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ