петок, 21 јуни 2024

Лацио порано бараше 150 милиони евра за Милинковиќ-Савиќ, сега ќе го продадат за петпати помалку

Објавено на

часот

Сподели

Милинковиќ-Савиќ ја одби понудата за нов договор од Лацио, а сегашниот му истекува во 2024 година.

Според „Скај Италија“, Лотито е свесен дека нема да можат да добијат многу пари бидејќи Сринот ќе биде на само една година до слободен играч, па Лацио ја одредил цената од 30 до 35 милиони евра.

Тоа не е голема сума за 28-годишниот Милинковиќ-Савиќ па се очекува да има интерес од повеќе клубови.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ