четврток, 29 февруари 2024

Куршуми, марихуана и хашиш најдени во Куманово

Полициски службеници од СВР Куманово изминатата ноќ го привела 40 годишниот А.Т. Како што информираат од МВР, при претрес во неговиот дом извршен со судска наредба биле пронајдени 15 куршуми, марихуана и масло од хашиш.

Објавено на

часот

Сподели

А.Т. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава, соопштија од МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ