недела, 26 мај 2024
Измама во Штип

Купувал за јадење во бурекџилница со фалсификувани 50 вера

Во СВР Штип, З.К.(60) од Штип пријавил дека на работното место во бурекчилница бил измамен од едно лице за сума од 50 евра.

Објавено на

часот

Сподели

Според пријавеното, лицето му платило за нарачка со банкнота од 50 евра, за која подоцна се посомневал дека е фалсификувана.

Полициски службеници ја подигнале банкнотата за понатамошна постапка. Се работи на расчистување на случајот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ