понеделник, 17 јуни 2024

Куни Моралес останува во Вардар

Објавено на

часот

Сподели

Вардар потврди дека го продолжи договорот со Моралес, кубанскиот интернационалец останува во скопскиот тим и следната сезона.
 
Моралес имаше одлична сезона во Вардар, се покажа како еден од клучните ракометари во тимот, и неговото останување е добра фест за фановите.
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ