петок, 19 април 2024

Кумановската полиција уапси липковец кој со фалсификувани документи крадел дрва

Полициски службеници од Мобилната единица за компензаторни мерки на патниот правец Скопје – Куманово, кај наплатна станица Романовце вчера  го уапсиле Ј.С. од село Гошинце, општина Липково.

Објавено на

часот

Сподели

Како што известуваат од МВР, во товарно возило ивеко, со скопски регистарски ознаки, кое го управувал, била пронајдена поголема количина буково огревно дрво за кое не поседувал соодветна документација. Притоа, од извршениот увид во приложените документи биле констатирано дека бројот во сообраќајната дозвола не се совпаѓа со бројот на возилото, поради што постои основано сомнение дека употребил фалсификуван документ.

Осомничениот е приведен, а пронајдените дрва се предадени на Шумската полиција од Куманово. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ