понеделник, 15 април 2024

Кумановец крадел предмети од паркирано возило

Кумановската полиција вчера околу пладне во Куманово го лишила од слобода А.Р. (21) од овој град, кој се сомничи дека на 24 февруари од паркирано возило на улица Моша Пијаде во Куманово одзел повеќе предмети.

Објавено на

часот

Сподели

Како што информират денеска од МВР, А.Р. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ