недела, 27 октомври 2024

Кулушевски со гол и асистенција, Тотнем славеше кај Нотингем Форест (ВИДЕО)

Тотнем со три бода си замина од гостувањето кај Нотингем Форест, Дејан Кулушевски со гол и асистенција помогна „спарси“ да слават со 0-2.

Тотнем врза две победи, избраниците на Постекоглу вечерва триумфираа со 0-2 против Нотингем Форест.

Резултатот беше отворен во втората минута од продолжувањето на првиот дел, Кулушевски одлично нафрли и му асистираше на Ришарлисон за 0-1.

Домаќините изедначија на 1-1 преку Еланга во 58. минута, но ВАР им ја скрати радоста и го поништи голот поради офсајд.

Во 65. минута, голманот на Нотингем Форест погреши при обидот да исфрли една топка, па потоа и лошо бранеше, а Кулушевски ја затресе мрежата за 0-2, и практично тука беше решен натпреварот.

Нотингем Форест не успеа да се врати во игра и покрај тоа што Бисума поцрвене во 70. минута.