петок, 14 јуни 2024

Куче кое го шетал сопственик касна малолетно девојче во Скопје

Малолетно девојче било каснато од куче во Скопје. Но, за разлика од досегашните пријави кои се многу чести во полицискиот билтен, а кој се однесуваат на пријави за улични кучиња, овојпат се работи за куче кое било со сопственик.

Објавено на

часот

Сподели

Завчера во 21:20 часот во полициската станица Ѓорче Петров, Г.Ј.(34) од Скопје пријавил дека на ул. Мара Нацева во Скопје, неговата малолетна ќерка била касната од куче со сопственик.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ