петок, 19 април 2024

Куче каснало Кинез во Мешеишта

Државјанин на Кина вчера во полиција пријавил дека бил каснат од куче во Мешеишта..

Објавено на

часот

Сподели

Вчера во 14:35 часот во СВР Охрид, П.Г.(24) од Народна Република Кина, пријавил дека, на локален пат во селото Мешеишта, општина Дебрца, бил каснат од куче скитник, соопшти кусо МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ