четврток, 23 мај 2024

Крвава тепачка меѓу осуденици во затворот во Прилеп, еден повреден

Вчера во 14.30 часот во ОВР Прилеп било пријавено во Казнено – поправната установа Затвор Прилеп, по претходна расправија, осудениците Д.К. и С.Р. со остар предмет го нападнале осуденикот Е.Ш.(35) од с.Шишево, скопско, при што му нанеле повреди.

Објавено на

часот

Сподели

Увид бил извршен и за настанот бил известен јавен обвинител.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ