четврток, 18 април 2024

Крушево остана без вода поради дефект на пумпната станица во Норово

Крушево од утрово е без вода, информираа од Јавното претпријатие (ЈП) „Комуна“ Крушево. Оттаму објаснуваат дека се детектирани проблеми со пумпната станица во село Норово, а причините допрва ќе треба да се утврдат.

Објавено на

часот

Сподели

Од ЈП „Комуна“ Крушево информираа дека екипа на претпријатието е на терен и ги испитува проблемите по што ќе следат детални информации и преземање на чекори за состојбата со пумпната станица.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ