четврток, 29 февруари 2024

Крсте Велкоски ја засили Македонија Ѓорче Петров

Објавено на

часот

Сподели

Крсте Велкоски од Работнички се пресели во Македонија Ѓорче Петров, тој е четвртото засилување за овој тим во зимскиот преоден рок.

Македонија Ѓорче Петров му посака добредојде на Крсте Велкоски.

Ѓорчепетровци ќе бидат третиот клуб од Македонија за кој настапувал Велкоски, претходно играше за Металург и на трипати во Работнички.

35-годишниот напаѓач играше во повеќе странски клубови, а најголем траг остави во Сараево каде беше и капитен.

Покрај Велкоски, Македонија ЃП во изминатиот период како нови засилувања ги потврди и Џонатан Балотели, Давид Лопез и Џонатас да Силва.

https://www.facebook.com/fkmakedonijagp1932/posts/pfbid034ot1GQe2jUq3qPZa4wUMZweKqjs25eFJZmLBw5vsnib8dq4VZRKcCnqEwoMfGhNSl

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ