понеделник, 20 мај 2024
Кривична пријава против маж од Делчево

Кршел во угостителски објект, во такси возило, во казино…

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против В.А.(36) од Делчево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело насилство.

Фото: Пиксабеј

Објавено на

часот

Сподели

Пред два дена пријавениот оштетил влезна врата и друг инвентар во угостителски објект, се обидел да оштети стакло од возачка врата на такси возило, во обложувалница оштетил врата од наплатниот пулт, по што оштетил возило паркирано пред Територијалната противпожарна единица и физички нападнал двајца вработени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ