вторник, 16 април 2024

Кривопаланчанец заработи кривична пријава, ги изгладнувал животните во својата фарма

Надворешна канцеларија за криминалистички работи Крива Паланка поднесе кривична пријава против И.П. од Крива Паланка поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело мачење животни.

Фото: Илустрација

Објавено на

часот

Сподели

„Пријавениот, подолг временски период ги оставал без храна и вода домашните животни во неговата фарма, што било потврдено при обдукција на дел од животните“, соопшти МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ