петок, 19 април 2024

Кривични пријави за убиство во обид добија двајца скопјани

Поднесена е кривична пријава од страна на СВР Скопје, против двајца скопјани, Н.С., на возраст од 32 години и М.И., на возраст од 52 години, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело убиство во обид, соопштија од Министерството за внатрешни работи.

Објавено на

часот

Сподели

На 02.08.2023, М.И. со нож му нанел убодна рана на И.С., на возраст од 28 години, по што Н.С. со огнено оружје пукал кон второпријавениот и кон малолетник и им нанел прострелни рани, се појаснува во соопштението.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ