четврток, 20 јуни 2024

Кривични пријави за насилство по скопските улици

СВР Скопје поднесе кривична пријава против М.Ф. (18) од Скопје поради постоење сомневање за сторено кривично дело „насилство“. На 6 март на автобуска постојка на булеварот „Гоце Делчев“ во Скопје, пријавениот со нож му нанел убодни рани на А.Ј..

Објавено на

часот

Сподели

СВР Скопје поднесе кривична пријава против двајца малолетници од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“. На 4 април на улицата „Никола Карев“ во Скопје, пријавените физички го нападнале Л.С..

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ