понеделник, 20 мај 2024

Кривични пријави за двајца учесници во престрелка

СВР Тетово поднесе кривична пријава против К.З. (63) од сeло Церово, гостиварско, поради постоење сомневање за сторени кривични дела „убиство во обид“, „предизвикување на општа опасност“ и „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“.

Објавено на

часот

Сподели

Кривична пријава е поднесена и против Х.А. (38) од истото село поради постоење сомневање за сторено кривично дело „насилство“. На 4 мај, по претходна расправија помеѓу пријавените, првопријавениот испукал три куршуми од автоматска пушка, по што бил физички нападнат од второпријавениот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ