четврток, 29 февруари 2024

Кривична пријава за полово вознемирување

Полицијата од Делчево поднесе кривична пријава против С.К. (38) од Делчево поради сомневање дека сторил кривични дела „полово вознемирување“ и „злоупотреба на лични податоци“.

Објавено на

часот

Сподели

Пријавениот, во периодот од 25 декември 2023 до 16 јануари годинава на социјални мрежи објавил и со други лица споделил лични фотографии на неговата поранешна вонбрачна партнерка, од кои дел биле со експлицитна содржина, а кои ги направил додека живееле заедно.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ