вторник, 16 април 2024

Кривична пријава за креирање лажни профили со фотографии од поранешна девојка

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Н.А. (24) поради постоење сомневање за сторено кривично дело „злоупотреба на лични податоци“.

Објавено на

часот

Сподели

На 20 мај 2023, пријавениот креирал неколку лажни профили на социјална мрежа на име на неговата поранешна девојка и објавувал фотографии без нејзина согласност.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ