вторник, 16 април 2024

Кривична пријава за едно лице за давање лажен исказ

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Х.А.(35) поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело давање лажен исказ, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Објавено на

часот

Сподели

На 15 мај 2023 година, пријавениот поднел барање за издавање на дупликат патна исправа поради промена на податоци, а притоа сокрил дека патната исправа му била одземена на Граничен премин Прешево, се посочува во попладневниот билтен на МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ