вторник, 21 мај 2024

Кривична пријава за дивоградба во Охрид

СВР Охрид поднесе кривична пријава против М.А. (79), В.М. (60) и Ј.К.К. (58) и С.Т. (49), сите од Охрид, поради сомневање за сторено кривично дело „бесправно градење“.

Објавено на

часот

Сподели

Тие, на катарстарска парцела во Охрид, спротивно од Законот за градење и без да поседуваат правосилно одобрение за градење издадено од надлежен државен орган,  изградиле станбен објект, соопшти МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ