четврток, 20 јуни 2024

Кривична пријава за 75-годишно лице за напад на неговата снаа

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Е.З.(75) од тетовско село поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „телесна повреда“ во врска со семејно насилство.

Објавено на

часот

Сподели

На 5 март во семејниот дом, по претходна расправија, пријавениот физички ја нападнал неговата снаа Н.Б..

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ