сабота, 24 февруари 2024

Кражба на државен грб, МВР не открива за која амбасада станува збор

Објавено на

часот

Сподели

Од Министерството за внатрешни работи (МВР) не откриваат за која амбасада станува збор.

„На 16.04.2023 во 9:54 часот во СВР Скопје било пријавено дека од фасадата пред влезот на странска амбасада во Скопје бил одземен нивниот државен грб. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот“, соопштија од МВР:

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ