понеделник, 24 јуни 2024

Краделе тротинети и други предмети

Објавено на

часот

Сподели

МВР информира дека вчера, во периодот од 09.20 часот до 14.00 часот, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода И.Ч.(26) од гостиварска Топлица и Е.Ф.(22) и Ј.М.(18) од гостиварски Добридол.

„Тројцата се сомничат дека во изминатиот месец извршиле шест кривични дела тешка кражба и кражба во три објекти во неготинскиот регион, а дополнително одзеле и три електрични тротинети“, известуваат од полицијата.

Одземените тротинети се пронајдени и ќе им бидат вратени на нивните сопственици.

„Осомничените се задржани и против нив ќе следуваат соодветни поднесоци“, велат од МВР

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ