петок, 19 април 2024

Крадец „олеснил“ стан на Водно за 900.000 денари

Објавено на

часот

Сподели

Според информациите од полицијата, непознатиот сторител провалил во станот на С.К. на улицата Салвадор Аљенде во периодот меѓу 30 декември и втори јануари додека сопственичката била отсутна.

Крадецот влегол во станот откако ја обил балконската врата, пребарал по станот и украл разновиден златен накит, четири рачни часовници, лаптоп и 4.000 денари.

Полицијата трага по провалникот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ