четврток, 13 јуни 2024
Им требало само 5 минути

Крадци влегле во домот на Клајверт, ја нападнале неговата девојка и си заминале со плен од 200.000 евра

Објавено на

часот

Сподели

Разбојници го искористиле гостувањето на Валенсија кај Мајорка за да го огработ домот на Џастин Клајверт.

Како што пренесуваат медиумите од Шпанија, три максирани лица физички ја нападнале девојката на Холанѓанецот, изнудиле информации за тоа каде се вредните предмети и си заминале со плен од речиси 200.000 евра.

Од полицијата брифираат дека се се случило многу брзо, крадците влегле и излегле за пет минути.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ