четврток, 30 мај 2024

Крадци чувале украдени предмети дома, полицијата ги најде и ги приведе

Полициски службеници од СВР Битола вчера ги лишиле од слобода битолчаните К.Б.(30) и Н.Б.(41) поради тешки кражби.

Објавено на

часот

Сподели

„При претрес во домот на К.Б., извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени пари во различни апоени и повеќе предмети за кои постои сомнение дека потекнуваат од кривично дело тешка кражба по член 236 од Кривичниот законик. Додека, при претрес во домот на Н.Б., извршен исто така со судска наредба, биле пронајдени повеќе предмети за кои постои сомнение дека потекнуваат од кривично дело тешка кражба по член 236 од Кривичниот законик“, информираат од МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ