петок, 23 февруари 2024

Косовската претседателка имаше средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ

Објавено на

часот

Сподели

„Истакнав дека ВМРО-ДПМНЕ е за добрососедски односи и за развој на економската и трговската размена. Да се бориме за подобар живот на сите наши граѓани и иднина каква заслужуваат“, напиша лидерот на ВМРО – ДПМНЕ Мицкоски на неговиот фејсбук – профил.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ