четврток, 20 јуни 2024

Косел трева со импровизирана косилка на струја и починал

В.П. (66) од Скопје вчера починал од струен удар во двор од семејниот дом на подрачјето на Бит Пазар, косејќи трева со импровизирана косилка.

Објавено на

часот

Сподели

Од страна на лекар од Итната медицинска помош била констатирана смрт. По насоки на јавен обвинител била извршена обдукција која ја потврдила причината за смртта, а увид извршила увидна екипа од СВР Скопје.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ