среда, 19 јуни 2024

Контрола по угостителски објекти, се служи алкохол и на малолетници

Објавено на

часот

Сподели

Констатирани се и три прекршувања на законот за пушење, едно прекршување на законот за угостителска дејност…, соопшти МВР.

 
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ